WAŻNOŚĆ SZKOLEŃ BHP

Pierwsze szkolenie okresowe dla osób będących pracodawcami oraz innych osób kierujących pracownikami (kierownicy, mistrzowie, brygadziści itp.) przeprowadza się w okresie do 6 miesięcy od rozpoczęcia pracy na tych stanowiskach. Na pozostałych stanowiskach - w okresie do 12 miesięcy od rozpoczęcia pracy.

Ile czasu są ważne szkolenia okresowe ?

  1. pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych- przechodzą szkolenie okresowe nie rzadziej niż raz na 3 lata, a na stanowiskach robotniczych, na których występują szczególnie duże zagrożenia dla bezpieczeństwa lub zdrowia pracowników, nie rzadziej niż raz w roku.
  2. pracownicy inżynieryjno-techniczni, w tym projektanci, konstruktorzy maszyn i innych urządzeń technicznych, technolodzy i organizatorzy produkcji- przechodzą szkolenia okresowe nie rzadziej niż raz na 5 lat
  3. pracownicy służby bezpieczeństwa i higieny pracy i inne osoby wykonujące zadania tej służby- przechodzą szkolenia okresowe nie rzadziej niż raz na 5 lat
  4. pracownicy administracyjno-biurowi i inni, których charakter pracy wiąże się z narażeniem na czynniki szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe lub niebezpieczne albo z odpowiedzialnością w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy- przechodzą szkolenie okresowe nie rzadziej niż raz na 6 lat.
Pracodawca ustala, po konsultacji z pracownikami lub ich przedstawicielami, częstotliwość i czas trwania szkolenia okresowego pracowników zatrudnionych na określonych stanowiskach, biorąc pod uwagę rodzaj i warunki wykonywania prac na tych stanowiskach.

TelefonAnna Cis
+48 602 199 234

Emailanna.cis@bhp-ergonomia.pl

Adres firmy Adres korespondencyjny
ul. Powstańców Śląskich 89B/123
01-355 Warszawa

Pracujemy na terenie całej Warszawy.

Bezpłatna wycena bez zobowiązań

Już dziś zadzwoń pod numer: 602 199 234,lub wyślij zapytanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. aby dowiedzieć się więcej. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Współpracujemy z firmami mającymi swoją siedzibę w Warszawie. Usługi mogą być świadczone zarówno u nas jak i w siedzibie Naszego Klienta.

Skontaktuj się z Nami i powiedz czego potrzebujesz. Dopasujemy ofertę ściśle do Twoich potrzeb. Zapraszamy serdecznie do zadawania wszelkich pytań.